Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni nękali 14-latka

Data publikacji 13.01.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 15-latków i 17-latka, którzy zastraszając i grożąc pozbawieniem życia młodszemu koledze, wyłudzili od niego co najmniej 3000 złotych. Zastraszony 14-latek przynajmniej dwudziestokrotnie wręczył im pieniądze, które podbierał rodzicom. Cała spraw wyszła na jaw, gdy rodzice zorientowali się, że znikają ich oszczędności. 17-latek trafił do aresztu, nieletni staną przed sądem rodzinnym.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że od listopada ubiegłego roku 17 – latek wspólnie z dwoma 15 – latkami przynajmniej dwudziestokrotnie wyłudzili od zastraszonego czternastolatka pieniądze. W sumie nie mniej niż 3 tysiące złotych. Oprawcy grozili mu pozbawieniem życia, spaleniem samochodu i sklepu jego rodzicom. Zastraszony chłopiec spełniał te żądania podbierając rodzicom pieniądze i oddawał je dręczycielom. Cała sytuacja wyszła na jaw po tym jak rodzice zauważyli, że systematycznie brakuje im oszczędności. Wówczas ich 14-letni syn wyznał całą prawdę, a rodzice o wszystkim zawiadomili Policję.

Skarżyscy policjanci zatrzymali całą trójkę. Decyzją sądu 17-latek trafił już na trzy miesiące do aresztu. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Materiały w sprawie dwóch 15 – latków zostały przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec nich surowych środków wychowawczych.
Powrót na górę strony