Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice "opiekowali się" rocznym dzieckiem

Data publikacji 13.01.2008

Policjanci z Halinowa zatrzymali Dorotę K. i Andrzeja G. Interwencja miała miejsce w lesie, w pobliżu Olesina. Okolicznych mieszkańców zaniepokoiły, dobiegające z pomiędzy drzew krzyki. W stojącym w lesie samochodzie, mundurowi zastali dwójkę pijanych dorosłych i roczne dziecko. Mężczyzna i kobieta trafili do policyjnego aresztu. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Z informacją o głośnych krzykach, dochodzących z pobliskiego lasu, zadzwonili na alarmowy telefon Policji mieszkańcy Olesina. Na miejsce natychmiast udał się patrol z komisariatu w Halinowie. W leśnym zagajniku mundurowi zauważyli Poloneza Truck’a. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, trzymający na kolanach małe dziecko. Na skrzyni ładunkowej samochodu spała pijana kobieta.

Policjanci natychmiast wezwali Pogotowie. Roczna dziewczynka została odwieziona do szpitala. Rodzice dziecka 37-letnia Dorota K. i 36-letni Andrzej G., trafili do policyjnego aresztu. Kobieta odmówiła poddania się badaniu trzeźwości, natomiast u mężczyzny alkomat wskazał ponad 1,5 promila.

Nieodpowiedzialnym rodzicom przedstawiono zarzut narażenia dziecka, na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Policjanci ustalili również, że Andrzej G. złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 2009 roku. Mężczyzna stracił wcześniej prawo jazdy, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Dorota K. i Andrzej G., poddali się dobrowolnie karom. Mężczyzna - 8 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie w wysokości 500 złotych. Kobieta - 6 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 2 lata i grzywnie w wysokości 300 złotych. Ponadto sąd rodzinny zajmie się oceną sprawowania opieki nad dzieckiem.

Powrót na górę strony