Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Oszukaj oszusta!" - konferencja i kampania Bezpieczny Senior w Elblągu

Data publikacji 07.11.2016

Sugestywne spoty telewizyjny i radiowy to efekt wspólnego przedsięwzięcia elbląskiej policji i Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wszystko po to, by jak najszerzej dotrzeć do seniorów z ostrzeżeniem przed przestępcami posługującymi się metodą oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”. W konferencji promującej kampanię udział wzięli m.in. Prezydent Elbląga oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Policja do współpracy przy realizacji kampanii społecznej Bezpieczny Senior zaprosiła lokalną telewizję TV Truso oraz Polskie Radio Olsztyn. Co więcej, wcześniej porozumiano się z Zarządem Komunikacji Miejskiej w Elblągu, aby wykorzystać autobusy oraz przystanki jako kanał informacyjny w dotarciu do seniorów. W październiku wykorzystano w tym celu elektroniczne tablice przystankowe i na nich własnie wyświetlano na przemian z rozkładem jazdy informacje prewencyjne o oszustach.

W listopadzie osoby podróżujące autobusami komunikacji miejskiej będą mogły usłyszeć spot dźwiękowy zrealizowany przez Polskie Radio Olsztyn, również ostrzegający przed oszustami wykorzystującymi m.in. metodę „na policjanta”.

 

Jednak głównym założeniem kampanii było stworzenie minutowego spotu telewizyjnego, który ostrzegałby mieszkańców, aby nie dali się oszukać.

 

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 2.54 MB)

 

- Spot jest nieco inny niż poprzednie, bo skierowaliśmy go głównie do… ludzi młodych. Ma on specyficzną formę - taką, by zapadł na dłużej w pamięć. Chodzi o to, by osoby młode przekazały tę wiedzę osobom starszym i ostrzegły seniorów, których znają lub którymi się opiekują - mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu i jednocześnie główny pomysłodawca i współrealizator przedsięwzięcia.

 

 

 

Dodatkowym sposobem ostrzegania przed oszustami w Elblągu są także emisje plansz na dwóch ekranach LED w centrum miasta. Łącznie jest to 7 plansz opisujących działanie oszustów.

Kampania realizowana jest w ramach miejskiego programu Bezpieczny Elbląg.

 

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony