Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla telefonów komórkowych złamali nos i wybili ząb

Data publikacji 13.01.2008

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju. 16 i 17-latek napadli na wracających z lodowiska nastolatków, pobili i skradli im dwa telefony komórkowe. Jednemu z chłopców złamali nos, drugiemu wybili ząb. Teraz 17-latek odpowie za rozbój jak dorosły. 16-latek, który został umieszczony w izbie dziecka, stanie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:00 przy ulicy Kalinowszczyzna w Lublinie. Czterech 17-letnich mieszkańców gminy Bełżyce wracało z lodowiska przy ul. Turystycznej na dworzec PKS. W pewnej chwili z autobusu MPK wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy wcześniej także byli na lodowisku. Zaczepili 17-latków i zażądali wydania telefonów komórkowych. Gdy ci odmówili, napastnicy pobili ich tak dotkliwie, że jednemu z chłopców złamali nos, a drugiemu wybili ząb. Potem przeszukali kieszenie swoich ofiar. Znaleźli przy nich trzy telefony komórkowe. Dwa z nich zabrali, a trzeci mówiąc, że jest "za stary" zostawili.

W pewnym momencie, w trakcie całego zajścia, zatrzymał się w pobliżu samochód marki volvo, w którym siedziało kilku mężczyzn. Podróżujący autem zapytali napastników czy nie potrzebują pomocy. Ci odparli, że mają już łupy i wsiedli do samochodu, którym następnie odjechali w stronę dworca PKS.

Pokrzywdzeni powiadomili o wszystkim Policję. W kilkanaście minut później, na terenie dworca, funkcjonariusze zatrzymali sprawców napadu. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 17 lat. Obaj są dobrze znani Policji. W trakcie przeszukania znaleziono przy nich jeden ze skradzionych telefonów komórkowych.

16-latek został umieszczony w Izbie Dziecka i będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony