Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wręczyć łapówki

Data publikacji 13.01.2008

Policjanci z Łomianek zatrzymali Mirosława F. Mężczyzna, w trakcie przeprowadzania przez funkcjonariuszy kontroli drogowej zaproponował 400 złotych łapówki, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i nie karanie go mandatem. 29-latek prowadził samochód bez wymaganych dokumentów. Funkcjonariusze z Łowicza z kolei zatrzymali kierowcę, który fiatem uno wjechał do rowu. Mężczyzna był pijany. Aby nie „nadawać sprawie biegu” chciał przekupić policjantów wręczając im 2700 złotych. 39-latek został zatrzymany.

Policjanci z Łomianek zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca popełnił wykroczenie. Do zdarzenia doszło, gdy Mirosław F. jechał ulicą Warszawską, w Kiełpinie. W czasie interwencji okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. 29-latek nie miał również żadnych dokumentów samochodu.

Gdy funkcjonariusze nałożyli na młodego człowieka mandat karny w wysokości 550 złotych, ten zaproponował im 400 złotych, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Mirosław F. został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Za usiłowanie wręczenia łapówki grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Z kolei wczoraj około 21:45 w miejscowości Arkadia w gminie Nieborów, policjanci zauważyli leżącego w rowie fiata uno. W samochodzie nie było nikogo, a w czasie gdy mundurowi ustalali personalia właściciela auta podszedł do nich mężczyzna. To on, jak twierdził, kierował fiatem. Kierowca został wylegitymowany. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu łowickiego jest pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu we krwi. Kierowca poprosił policjantów o nie nadawanie biegu sprawie i wręczył im za to pieniądze w kwocie 2700 złotych. Funkcjonariusze nie przyjęli łapówki. Zabezpieczyli pieniądze i pouczyli nieuczciwego kierowcę, że takie zachowanie w świetle prawa jest przestępstwem.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Powrót na górę strony