Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowi dilerzy staranowali radiowóz

Data publikacji 08.11.2016

Policjanci z wydziału narkotykowego KWP w Katowicach zatrzymali kobietę i mężczyznę, przy których znaleziono 700 gramów marihuany. W czasie zatrzymania, sprawcy swoim samochodem zepchnęli policyjny radiowóz z drogi. Zostali zatrzymani kilka kilometrów dalej, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

W czwartek 3 listopada policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej katowickiej komendy wojewódzkiej pełnili służę w powiecie tarnogórskim. Śledczy mieli informacje o osobach, które zajmują się handlem narkotykami. Mundurowi zauważyli podejrzany samochód audi A5, który wyjechał z obserwowanej przez nich posesji. Śledczy postanowili go zatrzymać na ulicy Bolesława Chrobrego w Sączowie.

Jeden z policyjnych, nieoznakowanych radiowozów wyprzedził audi, dał mu sygnał do zatrzymania, a następnie stanął przed nim. Wtedy kierowca audi gwałtownie ruszył, uderzył w policyjny samochód spychając go z drogi i rozpoczął ucieczkę. Nie trwała ona długo - policjanci z drugiego radiowozu uczestniczącego w akcji, zatrzymali uciekający samochód w sąsiednich Tąpkowicach. Chwilę po tym dogonili i obezwładnili uciekającego już pieszo mężczyznę, który kierował autem.

W samochodzie zatrzymana została kobieta, przy której znaleziono marihuanę. Kolejne paczki z tym środkiem odurzającym znaleziono w jej mieszkaniu. Łącznie policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli 700 gramów marihuany, 4,5 grama amfetaminy oraz elektroniczną wagę. Zatrzymani to 29-letni bytomianin oraz 32 latka, mieszkanka powiatu będzińskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta, kobieta zaś posiadania znacznej ilości narkotyków. Oboje zostali aresztowani na trzy miesiące.

KWP w Katowicach / ig

  • Narkotykowi dilerzy staranowali radiowóz
  • Narkotykowi dilerzy staranowali radiowóz
  • Narkotykowi dilerzy staranowali radiowóz

Opis filmu: Narkotykowi dilerzy staranowali radiowóz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.63 MB)

Powrót na górę strony