Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował "piratami" na giełdzie komputerowej

Data publikacji 13.01.2008

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał nielegalne płyty z grami i filmami. Damian K. wpadł w trakcie kontroli przeprowadzonej na giełdzie komputerowej przy ulicy Batorego. Przy 19-latku mundurowi znaleźli kilkadziesiąt „pirackich” płyt. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów Ustawy o Ochronie Praw Autorskich i Praw Pokrewnych, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem policjanci z warszawskiego Śródmieścia przeprowadzili kontrolę na terenie giełdy komputerowej przy ulicy Batorego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy wśród oferowanego tam oprogramowania nie ma nielegalnych kopii programów. W czasie akcji mundurowi zatrzymali młodego mężczyznę, mieszkańca jednej z podwarszawskich miejscowości, handlującego "pirackim" oprogramowaniem.

Przy 19-letnim Damianie K. policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt płyt z grami i filmami. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów Ustawy o Ochronie Praw Autorskich i Praw Pokrewnych, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Działania mające na celu zwalczanie nielegalnego rynku oprogramowania komputerowego i handlu "pirackimi" kopiami filmów będą kontynuowane.

Powrót na górę strony