Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kuplerstwo i pozbawienie wolności

Data publikacji 08.11.2016

Tymczasowy areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec 40-letniego Dariusza M. Mężczyzna jest podejrzany o pozbawienie wolności, groźby karalne i kuplerstwo. Po kilkumiesięcznej i żmudnej pracy nad prowadzonym śledztwem, policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu z wolskiej komendy wpadli na trop 40-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Po usłyszeniu zarzutów, teraz może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu z Woli od maja br. pracowali nad sprawą związaną z przestępstwem dotyczącym bezprawnego pozbawienia wolności. Wówczas, ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca w maju br. pozbawił wolności pokrzywdzoną. Kobieta była przetrzymywana w mieszkaniu znajdującym się na terenie innej dzielnicy. Policjanci ustalili mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Na tym jednak nie zakończyły się czynności śledczych. Ustalenia operacyjne i dalsze czynności procesowe doprowadziły ich do zgromadzenia materiału dowodowego związanego z przestępstwem kuplerstwa oraz gróźb karalnych. Okazało się, że mężczyzna przez trzy lata ułatwiał uprawianie prostytucji w taki sposób, że udostępniał mieszkanie na ten proceder, jednocześnie pobierał za to pieniądze.

Policjanci wiedząc, że mężczyzna chce uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny, rozpoczęli ustalenie miejsca jego pobytu. Kilka dni temu wpadli na jego trop. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dariusz M. został doprowadzony do prokuratury. Po usłyszeniu zarzutów, 40-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci nie wykluczają, że w najbliższym czasie mężczyzna usłyszy jeszcze inne zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony