Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sytuacja na warmińsko–mazurskich drogach

Data publikacji 13.01.2008

Od wczoraj na drogach regionu warmińsko-mazurskiego doszło do 10 wypadków drogowych, w wyniku, których zginęła 1 osoba, a 17 zostało rannych. Przyczyną większości z nich było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Policjanci zatrzymali około 30 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść „za kółko” pod wpływem alkoholu. 40 razy policjanci wyjeżdżali do kolizji drogowych.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło dzisiaj około godziny 7:30 na odcinku drogi Karbowo – Lubomino. Kierujący Oplem Astrą podczas wyprzedzania innego auta, potrącił idącego poboczem pieszego. Pojazd zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. 43-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy, mieszkańcowi Pieniężna nic się nie stało.
Okoliczności wszystkich zdarzeń drogowych wyjaśniają policjanci.

Na drogach regionu policjanci zatrzymali około 30 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się Tomasz K. 45-letni kierowca został zatrzymany do kontroli na ulicy Wojska Polskiego w Barczewie. Zbadano jego stan trzeźwości. Wynik około 2,5 promila alkoholu we krwi nie pozostawił wątpliwości. Tomasz K. prowadził samochód po pijanemu. Grozi mu za to kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.

Warmińsko-mazurscy policjanci tylko wczoraj 40 razy wyjeżdżali do kolizji drogowych. Przyczyną większości z nich było niezachowanie należytej odległości od poprzedzającego pojazdu, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, zły stan techniczny pojazdów, niewłaściwe ogumienie, a także brak umiejętności kierowców podczas jazdy w trudnych warunkach.

Siadając za kierownicą samochodu przede wszystkim należy pamiętać, że zimą jazda po ośnieżonych i śliskich drogach jest naprawdę niebezpieczna. Mimo opon zimowych i systemów antypoślizgowych, auto nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg policjanci apelują o zachowanie rozsądku i rozwagi oraz przewidywanie sytuacji na drodze. Padający śnieg i deszcz powodują, że niektóre miejsca są szczególnie niebezpieczne. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a jazda w tak trudnych warunkach przebiega zdecydowanie wolniej, dlatego też uzbrójmy się w cierpliwość i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony