Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby uratował kobiety z pożaru

Data publikacji 08.11.2016

Sierż. szt. Grzegorz Kobza z Komisariatu Policji w Strumieniu nie zapomina o swoich obowiązkach również w czasie wolnym od służby. Gdy zauważył ogień i kłęby dymu wydostające się z dachu prywatnego budynku w Wieszczętach, natychmiast zareagował. Ostrzegł domowników o niebezpieczeństwie, wyprowadził ich w bezpieczne miejsce. Następnie, nie bacząc na zagrożenie, wspólnie z właścicielem posesji wyniósł z budynku trzy butle gazowe.

W sobotę wieczorem, w czasie wolnym od służby, policjant wybrał się w odwiedziny do swoich rodziców. W czasie podróży zauważył, że pali się prywatny budynek w Wieszczętach. Policjant bez chwili wahania zareagował. Ostrzegł dwie kobiety, które przebywały wówczas w domu i wyprowadził je w bezpieczne miejsce. Następnie, nie zważając na zagrożenie, wspólnie z właścicielem posesji, wyniósł z budynku trzy butle gazowe. Jedna z nich znajdowała się na poddaszu, w pobliżu zarzewia ognia.

Wezwani na miejsce strażacy ugasili pożar i zniwelowali zagrożenie. Pożar gasiło aż 8 zastępów straży pożarnej. Jedna z poszkodowanych kobiet, 44-letnia właścicielka budynku, trafiła do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Jej życiu na szczęście nic już nie zagraża.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja