Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże samochodów i paserstwo

Data publikacji 13.01.2008

Policjanci z Karczewa zatrzymali pięciu mężczyzn, w wieku od 18 do 20 lat. Łukaszowi P. i Łukaszowi J. przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów. Rafałowi K., Mateuszowi S. i Przemysławowi W. zarzut paserstwa. Wobec czterech zatrzymanych został orzeczony środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Łukasz P. trafił do zakładu poprawczego, do którego nie powrócił z wcześniejszej przepustki.

Początek zdarzeń miał miejsce w noc sylwestrową. Na osiedlu Ługi, w Karczewie zostały skradzione dwa Fiaty 126p. Policjanci poszukujący sprawców kradzieży, w wyniku zebranych informacji, 7 stycznia br. zatrzymali 18-letnich Rafał K. i Przemysława W. oraz 19-letniego Mateusza S. Młodzi mężczyźni wpadli wkrótce po tym, jak z jednym ze skradzionych samochodów zjawili się w punkcie skupu złomu, gdzie sprzedali auto za 230 złotych. Wcześniej „maluch” został spalony. Drugi ze skradzionych samochodów został odnaleziony przez funkcjonariuszy w Nadbrzeżu, na drodze prowadzącej do Wisły.

8 stycznia, policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn, 20-letniego Łukasza P. i 19-letniego Łukasza J. Z ustaleń mundurowych wynikało, że obydwaj włamali się do samochodów kradnąc je. Później jednego fiata przekazali Rafałowi K., Przemysławowi W. i Mateuszowi S.

Łukaszowi P. i Łukaszowi J. przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do dwóch samochodów. Dodatkowo Łukasz P. ma zarzuty kradzieży części samochodowych i kradzieży telefonu komórkowego. Mężczyzna trafił do zakładu poprawczego, do którego nie powrócił z wcześniejszej przepustki. Mateuszowi S., Przemysławowi W. i Rafałowi K. przedstawione zostały zarzuty paserstwa.

Powrót na górę strony