Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki z udziałem pieszych

Data publikacji 08.11.2016

W Braniewie policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 32-letniego mężczyzny. Kierowca mercedesa uderzył w pieszego, gdy ten znajdował się na pasach. W Ostródzie kierowca osobowego opla nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Potrącona na przejściu dla pieszych kobieta nie odniosła obrażeń. W Nidzicy pieszy został potrącony przez samochód ciężarowy. Policjanci wciąż apelują o bezpieczną jazdę. Podczas pogarszających się warunków na drogach nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności!

Braniewo:

Wczoraj około godz. 17:45 policyjny patrol został wezwany na ul. Gdańską w Braniewie, gdzie doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili wstępnie, że 22-letni kierowca mercedesa poruszając się w kierunku ul. Królewieckiej nie zachował wymaganej ostrożności i potrącił 32-letniego obywatela Ukrainy, który przechodził przez pasy. Poszkodowany na szczęście doznał jedynie ogólnych potłuczeń.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, wystąpią również do sądu z wnioskiem o jego ukaranie a także orzeczenie wobec meżczyzny zakazu prowadzenia pojazdów.

Jeszcze tego samego dnia policjanci sporządzili dwa kolejne wnioski o ukaranie wobec tych kierowców, którzy z nadmierną prędkością poruszali się po S-22. Pierwszy z nich, pomimo ograniczenia do 80 km/h pędził z prędkością 113 km/h, drugi natomiast przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h.

Ostróda:

Wczoraj po południu (07.11) na ul. Sienkiewicza w Morągu omal nie doszło do tragedii. Jadący prawym pasem kierowca opla nie zatrzymał się przed wyznaczonym przejściem dla pieszych, by umożliwić przejście kobiecie. Pojazd uderzył w rower, który prowadziła mieszkanka miasta. W wyniku zdarzenia kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.

Za naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci sprawcę zdarzenia ukarali 500 mandatem karnym. Dodatkowo na konto kierowcy zostanie dopisane 6 punktów karnych.

Nidzica:

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20 na ulicy Mickiewicza w Nidzicy. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że idący w kierunku Placu Wolności mężczyzna wszedł na jezdnię, gdzie został potrącony przez samochód ciężarowy. Na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Przez 3 godziny trwały utrudnienia na ul. Mickiewicza. Policjanci zorganizowali objazdy. 53-letni Kierowca scani był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

KWP w Olsztynie / ig

 

Opis filmu: Wypadki z udziałem pieszych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 444.68 KB)

Powrót na górę strony