Policjanci uratowali domowników - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali domowników

Data publikacji 08.11.2016

Dzięki prawidłowej postawie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich nikt nie ucierpiał w pożarze, który miał miejsce dzisiejszej nocy w miejscowości Trzemoszna w powiecie koneckim. Funkcjonariusze obudzili i wyprowadzili w bezpieczne miejsce osoby przebywające w domu, znajdującym się tuż obok płonącego garażu.

Dziś w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas dojazdu na interwencję do jednej z podkoneckich miejscowości zauważyli w miejscowości Trzemoszna kłęby dymu wydobywające się z jednego z budynków. Jak się szybko okazało, dym i płomienie wydobywały się z garażu. Funkcjonariusze powiadomili Staż Pożarną, a sami przystąpili do działań. Policjanci włączyli w radiowozie sygnały świetlne i błyskowe, a następnie zaczęli pukać w drzwi domu, by obudzić jego mieszkańców. Po chwili okazało się, że wewnątrz przebywało małżeństwo w wieku 89 i 84 lat wraz z dwoma synami.

Gdy mundurowi  wyprowadzili domowników w bezpieczne miejsce, próbowali ratować mienie. Niestety pożar był zbyt duży, by funkcjonariusze bez specjalistycznego sprzętu mogli skutecznie działać. Po chwili na miejsce zdarzenia dojechali strażacy, którzy zaczęli gasić palący się garaż, znajdujący się w pobliżu stodoły wypełnionej sianem, innych budynków gospodarczych oraz domu. Sprawnie przeprowadzona akcja gaśnicza nie pozwoliła na rozprzestrzenienie się ognia, który szybko został opanowany. 

Po zakończonej akcji okazało się, że w garażu znajdował się osobowy pojazd, około 60 litrów paliwa oraz ciągnik rolniczy, w którym prawdopodobnie nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej. Dzięki prawidłowej postawie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich nikt nie ucierpiał, a ogień nie rozprzestrzenił się na inne budynki. 

(KWP w Kielcach / ms)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja