Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze wpadli w trakcie "pracy"

Data publikacji 13.01.2008

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów. Dzięki wiadomości od mieszkańców i szybkiej reakcji mundurowych, Marek S. i Dariusz P. zostali zaskoczeni w trakcie "pracy". Obydwaj mężczyźni na widok patrolu próbowali uciekać. Po kilkuminutowym pościgu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Dzisiaj nad ranem oficer dyżurny z komendy w Otwocku otrzymał informację, że na terenie jednej z posesji przy ulicy Racławickiej, dzieje się coś niepokojącego. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy funkcjonariusze zbliżali się do wskazanego domu, zauważyli jak dwóch mężczyzn przeskakuje przez bramę posesji. Na widok mundurowych obydwaj zaczęli uciekać, odrzucając na ziemię jakieś przedmioty.

Policjanci podjęli pościg i po kilku minutach zatrzymali uciekinierów, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Otwocka, 30-letni Marek S. i 34-letni Dariusz P. Od obydwu mężczyzn czuć było woń alkoholu. W trakcie badania trzeźwości Marek S. "wydmuchał" 1,88 promila. Dariusz P. odmówił poddania się badaniu. Mężczyznę przewieziono do szpitala na pobranie krwi.

Policjanci zabezpieczyli przedmioty, które włamywacze porzucili w trakcie ucieczki, nożyce do cięcia metalu i rękawiczki. Na terenie posesji, w garażu funkcjonariusze ujawnili rozciętą kratę i wybitą szybę. Marek S. i Dariusz P. zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Powrót na górę strony