Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga ślisko! Film obrazujący jak łatwo może dojść do poważnej kolizji

Data publikacji 08.11.2016

Na drodze nr 7 na obwodnicy Elbląga doszło do groźnie wyglądającej kolizji. 30-letnia kobieta kierująca osobowym kombi wyprzedzała ciężarówkę. Wtedy też wpadła w poślizg, a ja go skutki widać już na załączonym filmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie.

Na kolizję składa się zawsze kilka elementów. Ostatnio wiele mówiliśmy o wypadkach, kolizjach i wielokrotnie ostrzegaliśmy. Problem w chwili obecnej leży głównie w tym, że dużo kierujących jeździ tak jak latem i nie zauważyli, że znacząco zmieniły się warunki drogowe - tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Do pokazanej na filmie kolizji doszło w miniony czwartek (03.11.2016) na drodze nr 7 na obwodnicy Elbląga. Na filmie widać jak kierująca osobowym kombi traci panowanie nad autem i uderza: najpierw w barierę ochronną a następnie w ciężarówkę z naczepą. Ta ostatnia w wyniku bocznego zderzenia wypada poza drogę i wywraca się. W tej sytuacji na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zabezpieczyli materiał z wideorejestratora auta, które jechało z tyłu.

Nagranie publikujemy ku przestrodze!

KWP w Olsztynie / ig

Opis filmu: Kolizja z ciężarówką na obwodnicy Elbląga

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.41 MB)

Powrót na górę strony