Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 kilogramy marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 09.11.2016

Kryminalni z Puław zabezpieczyli ponad 4 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 72 tys. złotych. Nielegalny towar, w trakcie przeszukania odnaleziony został u 27 latka. Mężczyzna w 2013 roku opuścił zakład karny, w którym przebywał za udostępnianie narkotyków nieletnim.

W miniony poniedziałek (7 listopada) puławscy kryminalni zatrzymali 27-latka, który opuścił zakład pracy. Policjanci posiadali informację, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości marihuany. 27 latek miał przy sobie jedynie 1 gram marihuany, tabletkę środka odurzającego ekstazy  oraz małą wagę elektroniczną. Następnie czynności zostały przeniesione do miejscowości w gm. Kurów, tam gdzie mężczyzna przebywał. W miejscu zamieszkania oraz w budynkach gospodarczych policjanci ujawnili łącznie 4,35 kg marihuany. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość to około 70 tys. złotych.

27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjantom tłumaczył, że konopie uprawiał tylko na własny użytek. Mężczyzna w 2013 roku opuścił zakład karny, w którym przebywał za udostępnianie narkotyków nieletnim. Teraz powrócił do przestępstwa. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

KWP w Lublinie / ig

Powrót na górę strony