Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Xambo na poddębickich osiedlach

Data publikacji 09.11.2016

Od września br. w szeregach poddębickiej policji służy „nowy funkcjonariusz”. Nowy nabytek to prawie 3-letni owczarek niemiecki, który wabi się XAMBO. Teraz wraz ze swoim opiekunem służy lokalnej społeczności.

Przewodnikiem psa został sierż. szt. Rafał Rosiak. Funkcjonariusz wraz ze swym pupilem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie zapoznał się z teorią, metodami tresury oraz sposobem pielęgnacji zwierząt. Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, pościgów, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich. Zakup psa możliwy był dzięki środkom finansowym z KWP w Łodzi.

Teraz XAMBO czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu poddębickiego, gdzie jest wykorzystywany m.in. do czynności patrolowo - interwencyjnych oraz do tropienia śladów. Przewodnik wraz ze swym psem pełnią służbę m.in. w patrolu pieszym na terenie miasta Poddębic zwracając uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców jak również podczas interwencji policyjnych na terenie całego powiatu. Do tej pory owczarek był wykorzystywany także do zabezpieczania rozgrywek ligowych meczów piłki nożnej zarówno w Łodzi jak i podczas meczów w Poddębicach.

KWP w Łodzi / ig

  • Xambo na poddębickich osiedlach
  • Xambo na poddębickich osiedlach
  • Xambo na poddębickich osiedlach
Powrót na górę strony