Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.11.2016

Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 18-latek, podczas szamotaniny kilkakrotnie ugodził nożem o kilka lat starszego mieszkańca Zabrza. Pokrzywdzony w stanie krytycznym przebywa w szpitalu. Podejrzany decyzją sądu został dzisiaj tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kilka minut przed północą na przystanku tramwajowym przy Placu Wolności w Zabrzu 24-letni mężczyzna podszedł do 18-latka, prosząc go o pożyczenie zapalniczki. Z policyjnych ustaleń wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, a następnie szamotaniny, w czasie której młodszy kilkakrotnie ugodził nożem 24-latka. Po zdarzeniu sprawca zbiegł, a pokrzywdzony wsiadł do nadjeżdżającego tramwaju, gdzie stracił przytomność. Do rannego mężczyzny została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła pokrzywdzonego do szpitala. Jego stan określany jest jako krytyczny.

Ujawnione na miejscu zdarzenia ślady, jeszcze tej samej nocy doprowadziły kryminalnych do mieszkania sprawcy. Niestety mężczyzna zdążył je opuścić przed przybyciem policji. W ręce policjantów wpadł rano, kiedy próbował wyjechać z Zabrza. 18-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Osadzonemu pobrano krew do badań w celu sprawdzenia, czy w chwili popełnienia czynu był pod wpływem środków odurzających lub dopalaczy.

W czasie czynności w zabrzańskiej prokuraturze mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia. Decyzją zabrzańskiego sądu podejrzany został aresztowany na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Areszt za usiłowanie zabójstwa

Pobierz plik Areszt za usiłowanie zabójstwa (format mp4 - rozmiar 17.92 MB)

Powrót na górę strony