Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na przejeździe kolejowym

Data publikacji 13.01.2008

Wczoraj około godziny 19:00 na niestrzeżonym, leśnym przejeździe kolejowym między miejscowościami Nielep a Rąbino, pociąg relacji Szczecin– Malbork uderzył w samochód osobowy opel kadet. Jedna osoba zginęła na miejscu, a druga została przewieziona do szpitala. Trzeci mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Jak się okazało kierujący samochodem był nietrzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przesłuchali pierwszych świadków. Po zebraniu informacji ustalono wstępnie, że samochodem jechało 3 mężczyzn, którzy wracali do swoich domów polnymi drogami. W momencie kiedy pojazd wjechał na tory kolejowe, silnik nagle zgasł. Kierowca próbował go odpalić. Po kilku próbach wysiadł z Opla. Po chwili zauważył nadjeżdżający pociąg, który dawał sygnały świetlne i dźwiękowe. Niestety pozostała dwójka nie zdążyła wysiąść. Pociąg nie wyhamował i uderzył w samochód. Na miejscu zginął 55-letni mieszkaniec powiatu świdwińskiego. Drugi z mężczyzn jadących samochodem odniósł liczne rany. Pierwszej pomocy udzielili mu pasażerowie pociągu wśród których był lekarz.

Po przyjeździe Policji, na podstawie rozpytania ustalono, że kierowcą samochodu prawdopodobnie miał być 55-latek, który zginął. Tak przynajmniej wynikało z relacji 20-letniego mężczyzny, który podawał się za pasażera. Jednak w obliczu zabezpieczonych śladów stróże prawa mieli wątpliwości, że kierowcą był właśnie zmarły mężczyzna. Dwudziestolatka przebadano na trzeźwość. Okazało się że miał on około 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został zatrzymany.

Dzisiaj, po wytrzeźwieniu, podczas przesłuchania młody mężczyzna przyznał, że to on prowadził samochód. Policjanci postawili mu zarzut spowodowania nieumyślnie wypadku drogowego oraz zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony