Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępstwo sami zarejestrowali komórką

Data publikacji 13.01.2008

Dwóch uczniów III klasy gimnazjum w Boratynie, nagrało, a następnie umieściło na stronie internetowej dwa krótkie filmy, których treść można uznać za znieważającą nauczycielkę tej szkoły. Nagrania te przez dwa dni były dostępne na stronie www. Dwóch uczniów odpowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Jeden, który ma ukończone 17 lat, odpowie jak dorosły, drugi stanie przed sądem dla nieletnich.

Na nagraniach przy pomocy telefonu komórkowego przedstawione jest szokujące zachowanie jednego z uczniów, który w czasie lekcji stojąc za nauczycielką wykonuje wulgarne ruchy i gesty. Pozostali uczniowie, nie przejmując się lekcją, słuchają głośnej muzyki, palą pudełko z zapałkami, szamoczą się na podłodze udając bójkę.

Zawiadomienie o przestępstwie zgłosiła dyrektor Gimnazjum w Boratynie oraz pokrzywdzona.

Od kwietnia ubiegłego roku, kiedy znowelizowano Kartę Nauczyciela, "nauczyciel korzysta w pracy z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych". Na podstawie tych przepisów dwóm uczniom gimnazjum przedstawione zostały zarzuty. Jeden, który ma ukończone 17 lat, będzie odpowiadał za znieważenie funkcjonariusza publicznego jak dorosły. Grozi mu za to kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Drugi stanie przed sądem dla nieletnich.
Powrót na górę strony