Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzały kredyty

Data publikacji 10.11.2016

Nawet 8 lat więzienia grozi 4 kobietom, które na podstawie zaświadczeń o zatrudnieniu potwierdzających nieprawdę wyłudziły z różnych banków na terenie kraju ponad 110 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i wskazuje na to, że kobiety te wspólnie z innymi osobami mogły wyłudzić ponad 50 kredytów.

8 listopada barcińscy kryminalni uzyskali informację, że jedna z mieszkanek Barcina (44 l.) w powiecie żnińskim, prowadząca legalną działalność gospodarczą, wystawiała zaświadczenia o zatrudnieniu, w których zawarte były nieprawdziwe informacje o dochodach, a następnie zaświadczenia te przekazywane były dla osób, które nie posiadały zdolności kredytowej w celu uzyskania kredytów. W proceder ten zaangażowana była jeszcze mieszkanka Bydgoszczy (41 l.), pracownik jednego z banków, która pomagała w wypełnianiu wniosków o pożyczki. Pozostałe dwie kobiety na podstawie uzyskanych zaświadczeń finalizowały uzyskanie kredytów i odbierały pieniądze.

Jak wynika z ustaleń śledczych barcinianka i bydgoszczanka w ten sposób przez okres niemal 2 lat przyczyniły się do wyłudzenia ponad 110 tys. złotych, z których to pieniędzy większa część trafiała do ich kieszeni w zamian za pomoc w transakcjach bankowych.

Kobiety już usłyszały zarzuty i stanęły przed prokuratorem, który zastosował wobec nich dozór Policji. Pozostałe dwie kobiety również usłyszały zarzuty i po wykonaniu czynności zostały decyzja prokuratora zwolnione. Sprawa ma charakter rozwojowy i kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań, bo już zebrali materiał dowodowy, który wskazuje, że w ten sposób zostało wyłudzonych około 50 kredytów. Za ten przestępczy proceder grozi nawet 8 lat więzienia. 

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony