Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka i córka z zarzutami za atak na policjantów

Data publikacji 11.11.2016

Policjanci z Łazisk Górnych zatrzymali 52-latkę i jej 20-letnią córkę, które zaatakowały policjantów. Agresywne kobiety uderzały pięściami mundurowych i usiłowały zmusić ich do przerwania wykonywania czynności służbowych. Awanturniczki szybko zostały obezwładnione i zatrzymane. Matka i córka usłyszały już zarzuty, grozi im 3-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w środę, 09.11.br., około godziny 12.00, w jednym z mieszkań w Łaziskach Górnych. Dyżurny komisariatu skierował policjantów na interwencję zgłoszoną przez 56-letniego mężczyznę, który oświadczył, że jego żona oraz córka awanturują się oraz grożą mu pobiciem.

Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającego mężczyznę oraz pijaną żonę oraz córkę. Obecność policjantów wyraźnie rozwścieczyła 20-latkę, która najpierw nie reagowała na polecenia policjantów, a po chwili zaatakowała mundurowych. Kobieta zaczęła pięściami uderzać funkcjonariuszy, usiłując zmusić ich do przerwania interwencji. Na szczęście policjanci szybko obezwładnili napastniczkę. Widząc co się dzieje, 52-latka również zaatakowała mundurowych. W rezultacie kobieta również została obezwładniona i obie panie trafiły do policyjnego aresztu. Jak się okazało, każda z nich miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Łaziszczanki usłyszały zarzuty, do których się przyznały i złożyły wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Teraz grozi im kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymane kobiety
  • policjant prowadzi zatrzymaną
  • policjant prowadzi zatrzymaną

Film Matka i córka z zarzutami za atak na policjantów

Pobierz plik Matka i córka z zarzutami za atak na policjantów (format mp4 - rozmiar 5.04 MB)

Powrót na górę strony