Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WOŚP w Zachodniopomorskim

Data publikacji 13.01.2008

Zachodniopomorska Policja aktywnie włączyła się w organizację XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci dbają o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz wszystkich mieszkańców województwa. Policja w Szczecinie włączyła się również w różne okolicznościowe imprezy.

W Szczecinie stróże prawa są obecni zarówno pod Urzędem Miejskim, jak i w jednym z centrów handlowych. Nasz udział zaznaczyliśmy m.in. w rywalizacji służb mundurowych w bowlingu, gdzie uczestniczyła reprezentacja szczecińskich policjantów. Natomiast ulicami Szczecina przejechał popołudniu korowód, który był również zabezpieczany przez naszą Policję.

W jednym z centrów handlowych w Szczecinie zorganizowaliśmy specjalne stoisko policyjne, gdzie wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje o zasadach i możliwościach wstąpienia do naszej służby oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Na głównej scenie odbyły się już konkursy dla dzieci dotyczące bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali kamizelki oraz opaski odblaskowe. Każdy kto spróbował zjechać z zapiętymi pasami bezpieczeństwa ze specjalnego symulatora zderzeń odchodził przekonany o konieczności stosowania pasów w samochodzie.

Na głównej scenie w centrum handlowym cały czas trwają licytacje. Wśród przedmiotów, przekazanych przez Policję były m.in. dwa misie, które policja dzięki pomocy Urzędowi Marszałkowskiemu rozdaje dzieciom podczas różnych interwencji. W trakcie licytacji dwóch „misów” zebrano 100 i 70 złotych, które trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zlicytowano również kalendarz policyjny za 50 złotych.

Ponadto na rzecz WOŚP zachodniopomorska Policja przekazała liczne gadżety do różnych licytacji, w tym aukcji internetowych. Wśród nich są m.in. pagony inspektora policji przekazane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Tadeusza Pawlaczyka oraz liczne przedmioty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Powrót na górę strony