Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WOŚP w Warmińsko-Mazurskim

Data publikacji 13.01.2008

Dzisiaj już po raz 16-ty gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, akcję wspierają warmińsko-mazurscy policjanci. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem wolontariuszy, jak i uczestników organizowanych imprez. Aby dołożyć cegiełkę, która pozwoli pomóc chorym dzieciom, policjanci naszego garnizonu przekazali na licytacje policyjne maskotki.

Od rana kilkuset policjantów czuwa nad bezpieczeństwem wolontariuszy, jak i uczestników imprez organizowanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osób czuwających nad tym, aby nikomu nic się złego nie stało, jest znacznie więcej. Policjanci tego dnia współpracują z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, pracownikami firm ochroniarskich.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają, na to, czy zbiórki nie prowadzą osoby do tego nieuprawnione. Policja, jeśli zwrócą się o to organizatorzy, będzie również udzielać pomocy w nadzorze nad przewożeniem zebranych środków pieniężnych. Policyjny nadzór obejmie też placówki bankowe, do których będą dostarczane pieniądze pochodzące ze zbiórki.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego finału policjanci nie odnotowali ani jednego incydentu, który zakłóciłby kwestowanie, jak i przebieg organizowanych imprez.

Aby dołożyć cegiełkę, która pozwoli pomóc chorym dzieciom, warmińsko-mazurscy policjanci przekażą na licytację w Elblągu policyjne maskotki.

Powrót na górę strony