Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli desperatów

Data publikacji 14.11.2016

Starachowiccy policjanci uratowali życie 24-letniemu mężczyźnie, który połknął kilkanaście różnych tabletek popijając je alkoholem, a następnie wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Po niespełna dwugodzinnych poszukiwaniach funkcjonariusze znaleźli desperata osłabionego i wychłodzonego. 24-latek został przekazany pod opiekę lekarską. Także wrocławscy mundurowi pomogli mężczyźnie, który w Internecie zapowiadał, że popełni samobójstwo.

Do zdarzenia doszło nad ranem w niedzielę, 13 listopada br. Do dyżurnego starachowickiej komendy dodzwoniła się młoda kobieta, która poinformowała, że jej 24-letni chłopak po kłótni zażył kilkanaście tabletek leku, popił alkoholem, a następnie wyszedł w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Kilkunastu funkcjonariuszy sprawdzało okoliczny teren, aby odnaleźć desperata.

Po niespełna dwóch godzinach poszukiwań, mundurowi znaleźli 24-latka w pomieszczeniu gospodarczym na terenie jednej z posesji. Był on już mocno osłabiony, wychłodzony i nie było z nim kontaktu werbalnego. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarską. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

----

12 listopada 2016 roku oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał informację o 37-letnim mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Wiadomość o podjęciu desperackiego kroku miała zostać umieszczona na jednym z portali społecznościowych. W związku z tym, że mężczyzna mógł znajdować się w złym stanie psychicznym, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania mające na celu dotarcie do niego  oraz udzielenie mu pomocy.

W prowadzone czynności zaangażowali się nie tylko dyżurni, ale również policyjni negocjatorzy. Po ustaleniu miejsca przebywania 37-latka trafił on pod opiekę lekarzy, a następnie został przewieziony do szpitala.

(KWP w Kielcach / KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony