Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WOŚP w Świętokrzyskim

Data publikacji 13.01.2008

Jak co roku, poza pilnowaniem porządku w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, świętokrzyscy policjanci aktywnie włączyli się do grona darczyńców. Zwycięzcy, z licytacji do domu, mogli zabrać koziołki czyli maskotki świętokrzyskiej policji. W miastach, w których zorganizowano festyny, odbywały się między innymi pokazy sprzętu policyjnego i technik kryminalistycznych oraz pokazy tresury psów.

Tradycyjnie już nad spokojem i bezpieczeństwem całej imprezy czuwały większe niż zwykle siły policyjne. Policjanci koncentrowali swoje działania głównie w miejscach, w których wolontariusze zbierali pieniądze oraz przy sztabach orkiestry. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi czy pieniądze, na ulicach miast województwa świętokrzyskiego, zbierane są przez osoby do tego uprawnione. Wieczorem natomiast policjanci będą uczestniczyć w konwojowaniu zebranych przez cały dzień pieniędzy do banków.

W miastach, w których gra dzisiaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, policjanci aktywnie włączyli się w edukowanie uczestników imprez. Dzieci przepytywane były ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa osobistego. W ten sposób funkcjonariusze przypominali i uczyli, jak w bezpieczny sposób zachować się w drodze do szkoły, w domu czy też na placu zabaw. W nagrodę za dobrą odpowiedź uczestnicy konkursów nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pińczowie zorganizowane zostały tzw. „Dni Otwarte”. Oprócz prezentacji sprzętu policyjnego, wszyscy odwiedzający w tym dniu budynek komendy, mogli zobaczyć z bliska jak na co dzień pracują policjanci. Oddelegowany wolontariusz WOŚP zbierał pieniążki, które wieczorem zostaną przekazane do sztabu orkiestry.

Również w Kielcach wszyscy chętni mogli przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Kieleccy funkcjonariusze pokazywali w jaki sposób zabezpiecza się ślady kryminalistyczne na miejscu zdarzeń. Osoby, które wzięły dzisiaj udział w WOŚP, z bliska mogły także zajrzeć do radiowozów. Nie zabrakło również treserskich pokazów psów policyjnych.
Powrót na górę strony