Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali 47-latka

Data publikacji 14.11.2016

W ubiegłą sobotę policjant wspólnie z funkcjonariuszem straży granicznej uratował mężczyznę, który leżał przy drodze w rejonie przejścia granicznego w Bobrownikach. Funkcjonariusze przez około pół godziny prowadzili resuscytację, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

W ubiegłą sobotę, 12 listopada br., około godz. 13:00 policjant Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach, w trakcie wspólnego patrolu na trasie Białystok-Bobrowniki, zauważyli na pasie rozdzielającym jezdnię leżącego na ziemi mężczyznę, a w jego pobliżu dwóch pracowników firmy wykonującej prace porządkowe w rejonie przejścia granicznego. Zatrzymali się, żeby sprawdzić, co się stało. Okazało się, że mężczyzna zasłabł i stracił przytomność.

Funkcjonariusze sprawdzili czynności życiowe – poszkodowany nie oddychał. Natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Powiadomili także dyżurnego Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach, który wezwał karetkę pogotowia. Z jednostki tej został także dostarczony defibrylator i przy jego wykorzystaniu przez około pół godziny funkcjonariusze prowadzili dalszą akcję ratunkową. Udało im się przywrócić i podtrzymywać funkcje życiowe 47-latka, aż do czasu przybycia kartki pogotowia. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Białymstoku.

Dzięki natychmiastowej reakcji mężczyznę udało się uratować.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony