Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pierwszy na mecie

Data publikacji 14.11.2016

Policjant z wałeckiej jednostki wziął udział w I Wałeckim Biegu Niepodległościowym i jako pierwszy wbiegł na metę. Na co dzień jest technikiem kryminalistyki, a w swojej kolekcji ma już niejeden medal.

Aspirant Kamil Doliwka - policjant z wałeckiej jednostki, brał udział w I Wałeckim Biegu Niepodległościowym. Funkcjonariusz przebiegł trasę 5,5 kilometra i jako pierwszy wbiegł na metę. To niejedyne biegowe osiągnięcie policjanta, który na swoim koncie może zapisać dużo dłuższe pokonane dystanse, m.in. maraton w Poznaniu.

Mundurowy przygodę z bieganiem rozpoczął w 2015 roku. Wtedy też ukończył zaoczne studia na Akademii Wychowania Fizycznego, a w trakcie studiów poznał tajniki zdrowego stylu życia. Kamil, który na co dzień jest technikiem kryminalistyki, znajduje czas na treningi, co prowadzi do opisanego sukcesu. W jego treningach i w trakcie zawodów wspiera go żona Kamila i dwaj kilkuletni synowie. Służbę w Policji rozpoczął w 2012 roku w Oddziałach Prewencji w Szczecinie, a od 2013 roku służy w wałeckiej jednostce.

Obecnie jest technikiem kryminalistyki, a do niedawna był też przewodnikiem psa służbowego Zumbo. Zumbo jest od dwóch lat na zasłużonej emeryturze, a Kamil jest jego prawowitym właścicielem. Policjant jest także członkiem reprezentacji w piłce nożnej w swojej jednostce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony