Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czerpali korzyści z nierządu

Data publikacji 14.11.2016

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejnych 4 mężczyzn – ochroniarzy jednej z podłomżyńskich agencji towarzyskich - podejrzanych o udział w procederze czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Były to już kolejne zatrzymania w tej sprawie, która w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali w Grajewie i na terenie gminy Sztabin 4 mężczyzn w wieku od 26 do 34 lat. Były to już kolejne zatrzymania w śledztwie, nad którym od dłuższego czasu pracują białostoccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży, dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści majątkowe z nierządu. W tej sprawie, która zapoczątkowana została w marcu ubiegłego roku zatrzymaniem i przedstawieniem wówczas zarzutów ośmiu osobom, funkcjonariusze z KWP w Białymstoku ustalili i zatrzymali kolejnych 4 mężczyzn. Ich rolą w procederze – jak wynika ze zgromadzonego przez mundurowych materiału dowodowego – była ochrona agencji towarzyskiej z Kisielnicy i rozliczanie finansowe kobiet trudniących się tam nierządem, za co otrzymywali pieniądze pochodzące bezpośrednio z prostytucji.

Trzej spośród nich - w wieku 27,29 i 34 lat - usłyszało już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej składającej się z kilkunastu osób, mającej na celu popełnianie przestępstw dotyczących ułatwiania oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Najmłodszy z zatrzymanej czwórki, 26-latek, usłyszał natomiast zarzut czerpania korzyści z prostytucji.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi im za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony