Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śledczy pracują nad portretem pamięciowym zabójcy 62-latki

Data publikacji 14.11.2016

Śląscy policjanci, po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków, dysponują już rysopisem mężczyzny, mogącego mieć związek ze śmiercią 62-letniej kobiety, której ciało znaleziono w środę 9 listopada tuż po godz. 13 w katowickim Parku Kościuszki. Na tej podstawie eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach tworzą portret pamięciowy. Biegli badają również ślady zabezpieczone przez techników kryminalistyki w trakcie oględzin miejsca zdarzenia.

Zwłoki kobiety z obrażeniami ciała odnalazł przypadkowy świadek, który powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce natychmiast skierowano medyków i policjantów. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny oraz niezbędne czynności i ustalenia do późnych godzin nocnych. Mundurowi użyli również wykrywaczy metali w celu odnalezienia przedmiotów mogących mieć związek ze zdarzeniem. Śledczy ustalili, że 62-letnia mieszkanka Katowic przyszła do parku na spacer z psem. Tam została zaatakowana przez nieustalonego sprawcę. Zlecona przez prokuratora sekcja zwłok potwierdziła, że doszło do zabójstwa przy użyciu ostrego narzędzia.

Zwracamy się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia lub mają informacje pomocne w ustaleniu okoliczności tej tragedii. W szczególności apelujemy do osób, które w tym czasie przebywały w rejonie Parku Kościuszki o przekazywanie policjantom informacji na temat podejrzanych osób i zdarzeń w tej okolicy.

Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach pod numerem telefonu 32-200 1444 (1222) lub najbliższą jednostką policji (nawet anonimowo) pod numerem telefonu 997 i 112.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja