Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie pomógł cukrzykowi

Data publikacji 15.11.2016

Policjant z katowickiego oddziału prewencji, wracając po służbie do domu pomógł mężczyźnie, który zasłabł i upadł na tory tramwajowe. Jak się okazało, poszkodowany doznał wstrząsu wywołanego cukrzycą i stracił przytomność. Dzięki szybkiej reakcji stróża prawa mężczyzna trafił w ręce lekarzy i z całej sytuacji wyszedł bez szwanku.

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach wracał do domu po służbie, gdy zauważył przy pętli słonecznej w Katowicach mężczyznę, leżącego na torowisku tramwajowym. Policjant natychmiast podszedł do mężczyzny, aby sprawdzić, co mu się stało. Jak się okazało był on nieprzytomny. Stróż prawa przeniósł poszkodowanego z torowiska w bezpieczniejsze miejsce. Pomógł mu w tym przechodzień, który pojawił się na przystanku w czasie interwencji. Policjant, sprawdzając funkcje życiowe nieprzytomnego mężczyzny, wyczuł od niego charakterystyczny zapach podobny do acetonu, który często mylony jest z wonią alkoholu. Podejrzewając, że poszkodowany doznał wstrząsu związanego z cukrzycą, natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd lekarza ułożył mężczyznę w pozycji bezpiecznej i cały czas kontrolował jego funkcje życiowe. Poszkodowany odzyskał przytomność, ale kontakt z nim był bardzo utrudniony.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta, 44-latek trafił pod fachową opiekę medyczną i pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, wyszedł z niej bez szwanku.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony