Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant spełnił marzenie Ksawerego

Data publikacji 15.11.2016

Komendant tomaszowskiej jednostki przez kilka godzin mógł spełnić marzenie Ksawerego, który marzy by zostać policjantem. 6-letni chłopiec z Biłgoraja został zaproszony przez komendanta mł. insp. Artura Deryło do zwiedzenia jednostki. Chłopiec choruje na rzadką genetyczną chorobę mięśni, ale jak każdy 6-latek ma swoje marzenia i właśnie jedno z nich zostało spełnione.

Ksawery zwiedzając tomaszowską komendę mógł zajrzeć do pomieszczeń, do których na co dzień zwykli ludzie nie mają dostępu. Po policyjnej jednostce oprowadził chłopca komendant wraz z maskotką Gryfem.

Technik kryminalistyki pokazał 6-latkowi, jak pobiera się odciski linii papilarnych. Instruktor strzelań policyjnych oprowadził chłopca po pomieszczeniach strzelnicy, miał też okazję przetestować trenażera. Ksawery zwiedził także pomieszczenie dla osób zatrzymanych i siłownię. Największe zainteresowanie jednak wzbudził w nim policyjny pies i pokaz jego tresury.

Na zakończenie wizyty Ksawery otrzymał od szefa tomaszowskich funkcjonariuszy upominki, by przypominały mu, że zawsze warto mieć marzenia.

(KWP w Lublinie / mw)
 

  • Ksawery z policjantem i policyjnym psem
  • Ksawery z komendantem i policyjną maskotką
  • Ksawery na policyjnej strzelnicy
Powrót na górę strony