Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy przywrócił funkcje życiowe

Data publikacji 16.11.2016

Sprawne i profesjonalne działanie dzielnicowego sierż. szt. Adriana Kasika z Komisariatu Policji w Rzepinie przyczyniło się do przywrócenia funkcji życiowych 60-latkowi. Starszy mężczyzna leżał na chodniku, nie dając oznak życia. Policjant jako pierwszy dojechał na miejsce i rozpoczął resuscytację. Dzięki temu mężczyzna żyje.

We wtorek, 15 listopada br., kilka minut po godzinie 10:00 oficer dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącym na chodniku mężczyźnie, który prawdopodobnie nie żyje. Dyżurny natychmiast powiadomił o sytuacji policjantów z Komisariatu Policji w Rzepinie. Niezwłocznie na miejsce został skierowany dzielnicowy - sierż. szt. Adrian Kasik. Policjant jako pierwszy przyjechał na miejsce i rozpoczął resuscytację. Po chwili dojechała załoga pogotowia ratunkowego Kilka minut później dzielnicowemu oraz ratownikom medycznym udało się przywrócić 60-latkowi funkcje życiowe. Pogotowie przewiozło mężczyznę do szpitala.

Sierż. szt. Adrian Kasik to policjant z 8-letnim stażem pracy. Na stanowisku dzielnicowego pracuje od dwóch lat. Służbę rozpoczynał w Słubicach w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. W 2014 roku trafił do Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim, na stanowisko dzielnicowego. Od 1 listopada br. służbę pełni w Komisariacie Policji w Rzepinie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony