Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił mieszkanie w Gliwicach - został aresztowany

Data publikacji 16.11.2016

Gliwiccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który próbował spalić mieszkanie w budynku przy ul. Górnych Wałów. Podejrzany podpalił drzwi mieszkania, wewnątrz którego znajdowała się 45-letnia lokatorka. Na wniosek policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował sprawcę, któremu grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Interwencja powiadomionych służb uratowała życie i mienie wielu osób. 45-letniej zatrutej dymem kobiecie pomocy udzielili lekarze, zaś policyjni detektywi zajęli się poszukiwaniem sprawcy. Szybko ustalili, namierzyli i zatrzymali podpalacza. To 47-letni były znajomy ofiary. Waga przestępstwa, którego się dopuścił oraz dowodów zebranych przez śledczych, przesądziła o podjęciu przez sąd decyzji o zastosowaniu najostrzejszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna na czas prowadzenia postępowania przygotowawczego będzie więc przebywał w areszcie śledczym.

Przepisy mówią, że jeśli sprawca wywołuje pożar, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze do lat 10 więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony