Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WOŚP w Wielkopolsce

Data publikacji 13.01.2008

Policjanci w Wielkopolsce zadbali o bezpieczeństwo podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włączyli się również w akcję zbierania pieniędzy. W Poznaniu podczas finałowych licytacji funkcjonariusze zgromadzili kilka tysięcy złotych.

Przed południem na Placu Adama Mickiewicza powstało miasteczko służb mundurowych. Kilka namiotów z policyjnymi emblematami wypełniło przestrzeń. Zorganizowano konkursy i zabawy dla dzieci. Członkowie IPA prezentowali bogate zbiory policyjnych czapek z całego świata. Kadrowcy zachwalali wśród młodych ludzi uroki zawodu policjanta, w czym miała pomóc tradycyjna policyjna grochówka. Jak zwykle ogromne poruszenie wśród zgromadzonych wzbudziło pojawienie się policjantów z oddziału konnego. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny robot prezentowany przez pirotechników. Maszyna poruszając się na gąsienicach sprawnie przedzierała się przez gęsty tłum i równie szybko zapełniała kolejne puszki z datkami.

Prawdziwą furorę jednak zrobili policjanci z komisariatu wodnego i ich psy ratownicy - nowofunlandy. Zaprezentowali nowoczesną łódź patrolową i samochód terenowy do jej holowania po drodze. Sesje zdjęciowe trwały bez końca a podczas rozmów policjanci cierpliwie opowiadali o swojej pracy.

Na estradzie bardzo często pojawiali się nasi mundurowi uczestnicząc w aukcjach. Podgrzewali atmosferę wśród licytujących podrzucając co chwilę jakieś atrakcyjne drobiazgi - firmowe kubki do herbaty, okolicznościowe koszulki i maskotki. Hitem był jednak Pyrek - maskotka wielkopolskich policjantów zlicytowany za 3.000 zł oraz replika zabytkowej strzelby należącej do insp. Wojciecha Olbrysia Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Broń sprzedano za 2.100 zł.
Powrót na górę strony