Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 17.11.2016

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo swojego kolegi. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie. Z kolei myszkowscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 40-letniej kobiety. Jak wyjaśnił prokuratorowi, interesował się biografiami zabójców i jego zamiarem było zabicie kogokolwiek. Wczoraj sąd, na wniosek śledczych, tymczasowo aresztował mężczyznę. Na trzy miesiące do aresztu trafił również 39-latek, który usiłował zabić swoją konkubinę. Sprawca z zazdrości zadał kobiecie kilka cisów nożem, policjanci zatrzymali go chwilę później, był nietrzeźwy. Zgodnie z kodeksem karnym zatrzymanym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kilka dni temu doszło do zabójstwa 35-latka. Policjanci ustalili, że pięciu mężczyzn brało udział w libacji alkoholowej. W trakcie spotkania, gospodarz pochwalił się kolegom bagnetem, który niedawno kupił. W pewnym momencie między nim, a jednym z uczestników imprezy doszło do kłótni, w trakcie której 35-latek został pchnięty bagnetem w klatkę piersiową.

Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Policjanci zatrzymali właściciela mieszkania i inne osoby uczestniczące w libacji alkoholowej. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. W poniedziałek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

Sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem i zeznaniami świadków, postanowił o zastosowaniu wobec 54-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

* * *

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14.11.br., około 6.00, w jednej z myszkowskich firm. 25-letni pracownik, mieszkaniec Myszkowa, tuż po rozpoczęciu porannej zmiany wszedł do pomieszczenia socjalnego z nożem w ręku i zaatakował tam przypadkowo napotkaną kobietę. Zadał ofierze dwa ciosy nożem w okolice barku. Podczas ataku ostrze złamało się i dzięki temu sprawca nie był w stanie zadać kolejnych uderzeń, które mogły okazać się śmiertelne. 40-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzięki szybkiej reakcji jednego ze świadków oraz stróżów prawa, podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci pracujący nad sprawą zabezpieczyli na miejscu zdarzenia ślady oraz narzędzie zbrodni, którym posłużył się. Jak wyjaśnił prokuratorowi, jego zamiarem było zabójstwo kogokolwiek.

Śledczy zabezpieczyli również komputer zatrzymanego, który zostanie przekazany do badań. Jak ustalili, mężczyzna już od dłuższego czasu interesował się biografiami zabójców, o czym czytał m.in. na stronach internetowych.

Wczoraj, 16.11.br., 25-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek myszkowskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił podejrzany, grozi mu teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

* * *

W miniony wtorek, 15.11.br., wieczorem policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Zamościa, który z zazdrości zadał kilka ciosów nożem swojej konkubinie. 40-letnia kobieta z ranami klatki piersiowej i brzucha trafiła do szpitala. 39-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez prokuratora.

Sąd, na wniosek zamojskiej komendy i prokuratury, zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / KWP w Katowicach / KWP w Lublinie / mw, ig)

 • Policjanci wykonują czynności z zatrzymanym
  KWP w Katowicach
 • Policjanci wykonują czynności z zatrzymanym
  KWP w Katowicach
 • Zabezpieczone narzędzia
  KWP w Katowicach
 • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  KWP w Lublinie

Film Chciał zabić kogokolwiek

Pobierz plik Chciał zabić kogokolwiek (format mp4 - rozmiar 14.58 MB)

Powrót na górę strony