Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki

Data publikacji 17.11.2016

Policjanci z komendy w Łęczycy zatrzymali 41–latka, który z broni pneumatycznej strzelał do 44–latka. Usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat.

14 listopada 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy przyjęli zawiadomienie od 44–letniego mężczyzny z którego wynikało, że został postrzelony prawdopodobnie z wiatrówki przez nieznanego mu sprawcę. Do zdarzenia doszło przy ulicy Ogrodowej w Łęczycy. Napastnik zaatakował swoją ofiarę, trafiając metalowymi kulkami w tył głowy i zadając mu uderzenie nogą. Kiedy pokrzywdzony upadał na ziemię, agresor oddał w jego kierunku jeszcze kilka strzałów z broni pneumatycznej typu wiatrówka.

Kryminalni jako sprawcę przestępstwa wytypowali między innymi 41–latka z Łęczycy. 16 listopada podejrzewany został zatrzymany i dowieziony do miejscowej komendy. Policjanci przeszukując mieszkanie zatrzymanego znaleźli dwie kulki metalowe, które odpowiadają tym, którymi strzelał napastnik.

41-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że zaatakował pokrzywdzonego. Usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała trwający dłużej niż 7 dni. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony