Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomagają bezdomnym

Data publikacji 18.11.2016

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Dlatego też policjanci oraz pracownicy OPS-u w Nowym Tomyślu, patrolując wczoraj ulice miasta zwracali szczególną uwagę na miejsca, gdzie takie osoby mogły przebywać.

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu bądź też innych podobnie działających środków.

Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu patrolując ulice kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki, altanki na działkach ogrodowych, czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą się próbować chronić przed zimnym wiatrem, deszczem oraz mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach.

Mimo iż policjanci patrolujący ulice miast, informują napotkane osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy o wolnych miejscach noclegowych w ogrzewalniach może zdarzyć, że nie uda im się dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o reakcje. Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy.

Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście, poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźmy obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem lub przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.

KWP w Poznaniu / ig

  • Dzielnicowi pomagają bezdomnym
  • Dzielnicowi pomagają bezdomnym
  • Dzielnicowi pomagają bezdomnym

Opis filmu: Dzielnicowi pomagają bezdomnym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 28.82 MB)

Powrót na górę strony