Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 5 kilogramów narkotyków

Data publikacji 18.11.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wałbrzyskich policjantów, a podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze przechwycili 5 kilogramów marihuany. Narkotyki, popakowane w worki foliowe, ukryte były w garażu. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego.

Podczas sprawdzenia garażu należącego do podejrzanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ukryte tam łącznie 5 kilogramów marihuany, zapakowanej w worki foliowe.Narkotyki trafiły do laboratorium, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia podejrzanemu zarzutów.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy w tym to, czy zatrzymany zajmował się również sprzedażą środków odurzających. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony