Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podjęli akcję gaśniczą i działania ratujące życie

Data publikacji 18.11.2016

Funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji, pełniąc służbę zauważyli na jednej z ulic palące się auto. Natychmiast ruszyli z pomocą i rozpoczęli akcję gaśniczą. Gdy ogieńzaczął wdzierać się do wnętrza samochodu, topiąc deskę rozdzielczą, a w tle słychać było też eksplodujące opony i części silnika, policjanci odciągnęli na bezpieczną odległość kierowcę, który narażając swoje życie próbował jeszcze ratować z pożaru swoje mienie.

Funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji, pełniący służbę na terenie powiatu średzkiego, zauważyli w pewnym momencie na jednej z ulic Środy Śląskiej palące się auto. Niezwłocznie ruszyli z pomocą, udając się w stronę miejsca zdarzenia. W kłębach dymu policjanci w kabinie pojazdu od strony pasażera zauważyli postać mężczyzny, który mimo płomieni i zagrożenia, próbował ratować swoje mienie.

W tym samym czasie ogień i dym zaczął wdzierać się do wnętrza samochodu, topiąc deskę rozdzielczą. W tle słychać było też eksplodujące opony i części silnika. Funkcjonariusze, w celu ratowania ludzkiego życia, byli zmuszeni odciągnąć mężczyznę od miejsca zdarzenia na bezpieczną odległość.

Jeszcze przed przybyciem powiadomionej o pożarze straży pożarnej, policjanci przystąpili do gaszenia auta, dbając jednocześnie o to, by nikt ze zbierającego się coraz większego tłumu gapiów, nie zbliżał się do pożaru. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zadbali też o drożność drogi dojazdowej dla strażaków, kierując odpowiednio ruchem drogowym. Strażacy kontynuowali akcję gaśniczą.

W związku ze zdarzeniem, kierowcy płonącego pojazdu na szczęście nic się nie stało, choć nie trudno sobie wyobrazić, jak mógłby potoczyć się scenariusz wydarzeń, gdyby nie interwencja policjantów.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony