Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany czwarty sprawca znieważenia

Data publikacji 18.11.2016

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wytypowali czwartego już sprawcę znieważenia na tle narodowościowym tureckich studentów, do jakiego doszło 8 października około godz. 3:30 przy ul. Chełmińskiej. To kolejny nieletni zatrzymany w tej sprawie. Dzisiaj ma on 17 lat, jednak w chwili popełnienia czynu miał lat 16. Zatrzymany również jest mieszkańcem Torunia.

Przypomnijmy: to trzeci już nieletni wytypowany i zatrzymany do tej sprawy. Pierwszy został zatrzymany dwa dni po zdarzeniu, czyli 10 października, drugi 18 października. Kryminalni ustalili, że obaj brali czynny udział w zajściu i dopuścili się znieważenia na tle narodowościowym w stosunku do studentów.

Funkcjonariusze, analizując zgromadzony materiał, wytypowali również mężczyznę, który zapoczątkował całe zajście i w sposób wulgarny znieważył na tle narodowościowym studentów, a następnie uderzył jednego z nich. W dwa dni od zatrzymania pierwszego nieletniego sprawcy toruńscy kryminalni zatrzymali 20-latka. Jest on podejrzany o to, że 8 października około 3:30 nad ranem znieważył na tle narodowościowym trzyosobową grupę studentów z Turcji, a następnie uderzył jednego z nich. Mężczyzna nie był znany policjantom z wcześniejszych spraw, gdyż w przeszłości nie był karany. 20-latek usłyszał zarzut znieważenia na tle narodowościowym z użyciem przemocy.

Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i został zobowiązany do poręczenia majątkowego.

W miniony wtorek (15.11.br.) kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali kolejną osobę do sprawy znieważenia obywateli Turcji z powodu ich przynależności narodowej. Podejrzany obecnie ma 17 lat, jednak w chwili kiedy doszło do zdarzenia miał lat 16. On również jest mieszkańcem Torunia. Materiały dotyczące jego udziału w tym zdarzeniu, podobnie, jak w przypadku dwóch pozostałych nieletnich zatrzymanych do tej sprawy, zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony