Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy sprzęt dla dolnośląskiej Policji

Data publikacji 18.11.2016

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, jako jedna z trzech garnizonów w Polsce, otrzymała z Komendy Głównej Policji nowy pojazd wielozadaniowy, który zastąpi już inne wyeksploatowane pojazdy ciężarowe. Wartość samochodu marki MAN TGM 15.2090 z dźwigiem i platformą hydrauliczną, to blisko 700 tys. złotych. Nowy sprzęt został zakupiony ze środków budżetowych Policji.

Wielozadaniowy pojazd marki MAN TGM 15.2090 z hydraulicznym dźwigiem samochodowym (HDS) i wielozadaniową zabudową, przystosowany jest do transportu pojazdów, jako pomoc drogowa, a także do załadunku i rozładunku różnego rodzaju materiałów. Demontowane boczne burty umożliwiają załadunek i rozładunek przewożonych wielkogabarytowych przedmiotów i sprzętu. Dopuszczalna ładowność, to blisko 5 ton.

Pojazd przeznaczony jest do realizacji zadań m.in. w zakresie holowania pojazdów zabezpieczonych do celów procesowych oraz pojazdów służbowych policji, które uległy awarii, przewozu sprzętu, materiałów, rzeczy i przedmiotów zabezpieczonych procesowo w wyniku przestępstwa, a także innego wielkogabarytowego sprzętu.

Ten wielozadaniowy samochód będzie wykorzystywany także podczas zabezpieczenia różnego rodzaju imprez masowych, w trakcie działań wymagających transportu sprzętu technicznego, związanego z prowadzonymi działaniami.

Nowy, bardzo przydatny sprzęt, w zależności od potrzeb, będzie wykorzystywany na terenie całego województwa dolnośląskiego.

KWP we Wrocławiu / ig

Opis filmu: Nowy sprzęt dla dolnośląskiej Policji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.35 MB)

Powrót na górę strony