Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez Interpol oraz ENA Słowak zatrzymani

Data publikacji 18.11.2016

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy paszportowej na lotnisku w Szymanach, 33-letniego mieszkańca województwa lubuskiego. Mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym przez Interpol został przekazany w ręce szczycieńskich funkcjonariuszy. Zgodnie z decyzją sądu został on doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei w ręce policjantów z siewierskiego komisariatu wpadł 45-letni obywatel Słowacji, poszukiwany przez czeskich stróżów prawa na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany na jednej ze stacji paliw po tym, gdy wszczął awanturę z napotkaną tam kobietą. Słowak został już tymczasowo aresztowany. Teraz czeka na ekstradycję.

Wczoraj około godziny 20.00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się funkcjonariusz straży granicznej pełniący służbę na Przejściu Granicznym w Porcie Lotniczym w Szymanach.

Funkcjonariusz poinformował, że podczas kontroli paszportowej na kierunku wjazdowym z Londynu do Polski został zatrzymany mężczyzna poszukiwany przez Interpol.

Na lotnisko w Szymanach natychmiast pojechali szczycieńscy policjanci. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec województwa lubuskiego ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości w Londynie od 2010 roku. Mężczyzna postanowił odwiedzić rodzinne strony jednak „wpadł” w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas odprawy paszportowej.

33-latek  poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Żarach za przestępstwa narkotykowe, fałszerstwo, oszustwo, kradzieże, napaść oraz znęcanie.

Zgodnie z decyzją sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 10 lat pozbawienia wolności.

Gdy policjanci z komisariatu w Siewierzu wykonywali czynności do prowadzonego postępowania na jednej z miejscowych stacji paliw, podeszła do nich kobieta, prosząc o interwencję wobec mężczyzny, który ją zaczepiał. Mundurowi w trakcie legitymowania 45-letniego obywatela Słowacji ustalili, że jest on poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Jak się okazało, mężczyzna dopuścił się rozboju w Pradze, w związku z czym tamtejszy sąd wszczął za nim poszukiwania zakrojone na europejską skalę. Słowak został już tymczasowo aresztowany. Teraz czeka na ekstradycję.

Źródło: KWP w Olsztynie, KWP w Katowicach  / ig

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • zatrzymany poszukiwany
  • Poszukiwany ENA Słowak
Powrót na górę strony