Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podpalacza

Data publikacji 18.11.2016

Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Pszczynie tymczasowo aresztował 21-letniego mężczyznę. Zatrzymanemu przez policjantów sprawcy zarzuca się podpalenie niezamieszkałego domu jednorodzinnego w Goczałkowicach Zdroju. Podejrzany był już wcześniej notowany w podobnych sprawach.

Policjanci z Pszczyny zatrzymali 21-latka po wtorkowym pożarze niezamieszkałego domu jednorodzinnego w Goczałkowicach Zdrój. We wtorek (15 listopada br.) kwadrans po północy, 21-letni mężczyzna zatrzymał na drodze samochód. Twierdził, że w pobliskim domu, gdzie nikt nie mieszka, dzieje się coś dziwnego. Jest tam włączone światło, a w środku z pewnością nikogo nie ma. Zatrzymanym samochodem okazał się nieoznakowany radiowóz. Policjanci poszli do opisywanego domu.

W międzyczasie spod dachu zaczął wydobywać się dym. Mundurowi poinformowali o wszystkim dyżurnego jednostki i wezwali na miejsce straż pożarną.

Wylegitymowany 21-latek nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojej obecności o tak późnej porze w pobliżu palącego się domu. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach danych, okazało się, że mężczyzna był notowany w podobnych sprawach. Policyjne postępowania dotyczyły podpalenia w czerwcu tego roku budynku gospodarczego, a na początku września składowanej na polu słomy. Obydwa zdarzenia miały miejsce w Goczałkowicach Zdroju i każde z nich znalazło swój finał w sądzie.

Na wniosek śledczych i prokuratora wczoraj sędzia podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony