Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci biorą udział w obchodach Dnia Praw Dziecka

To właśnie miasto Brzeg wygrało ogólnopolski konkurs i ma zaszczyt być gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Praw Dziecka. Szereg zajęć dla dzieci, nauczycieli i rodziców przygotowali m.in. sędzia Anna Maria Wesołowska, „Superniania” Dorota Zawadzka, a także brzescy policjanci.

W Brzegu od 14 listopada trwają obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W tym tygodniu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych przygotowano ciekawe zajęcia, wykłady oraz liczne imprezy. Wiele przykładów ze swojej pracy przytoczyła „Superniania” Dorota Zawadzka. Sędzia Anna Maria Wesołowska w prosty sposób przedstawiła młodzieży, jaka jest różnica między normalnym zachowaniem, a demoralizacją i przestępstwem.  W szereg spotkań z młodzieżą w szkołach włączyli się także policjanci z Brzegu.  

W tym tygodniu nie mogło zabraknąć Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka oraz wielu innych znanych osobistości zajmujących się na co dzień problematyką związaną z prawami dziecka. Również Grzegorz Jach - społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, autor programu „Profilaktyka a Ty" oraz emerytowany inspektora Policji włączył się w prowadzone zajęcia.  

Tematem wszystkich spotkań w tym szczególnym tygodniu były prawa dziecka. Prawo do wolności, do wyrażania własnego zdania i do prywatności – to tylko niektóre z omawianych aspektów.  Młodzież z zainteresowaniem słuchała i brała udział w pogadankach.


Na zakończenie, 20 listopada, w Brzeskim Centrum Kultury odbędzie  uroczysta gala. W rolę aktorów w spektaklu „Sekret", przygotowanym pod bacznym okiem Grzegorza Jacha, wcieli się brzeska młodzież.

(KWP w Opolu / dm)

Powrót na górę strony