Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar

Data publikacji 14.01.2008

Blisko 650 paczek papierosów oraz około 500 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci u 37-letniego mieszkańca Hrubieszowa. Teraz funkcjonariusze ustalają pochodzenie oraz przeznaczenie nielegalnego towaru.

Wczoraj wieczorem na jednej z ulic Hrubieszowa do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący samochodem osobowym marki VW Golf. Autem podróżował 37-letni mieszkaniec Hrubieszowa oraz jego żona. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli w bagażniku 40 litrów spirytusu przewożonego w plastikowych butelkach.

To jednak nie jedyne znalezisko bezakcyzowych towarów. W trakcie dalszych przeszukań w garażu wynajmowanym przez 37-latka, policjanci znaleźli w plastikowych butelkach ponad 470 litrów cieczy o zapachu alkoholu. Ponadto w mieszkaniu oraz na terenie jego posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 620 paczek papierosów nie posiadających oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Przeszukań dokonano także w sklepie, który jest własnością 37-latka. Tam także znaleziono kilka litrów alkoholu oraz ponad 20 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Właściciel bezakcyzowych towarów został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci szacują straty, jakie 37-latek spowodował na szkodę Skarbu Państwa. Wyjaśniają także pochodzenie i przeznaczenie nielegalnego towaru.

W myśl kodeksu Karno Skarbowego posiadanie towarów bez znaków polskiej akcyzy, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony