Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymuszenia rozbójnicze, pobicia i przestępczość narkotykowa – zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP w Poznaniu

Data publikacji 21.11.2016

8 osób podejrzanych o brutalne pobicia, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w Poznaniu. Podczas zatrzymań policjanci zabezpieczyli noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową i narkotyki. 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych po przedstawieniu zarzutów w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. Publikujemy m.in. nagranie z monitoringu z klubu Czekolada w Poznaniu i prosimy świadków zarejestrowanego zdarzenia o kontakt z Zarządem CBŚP w Poznaniu.

Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd Poznań pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzi postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Poznaniu i okolicach. Grupa trudniła się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych jak i środków odurzających. Ponadto jej członkowie dopuszczali się brutalnych pobić, które mogły skutkować poważnymi obrażeniami. Na swoim koncie mają również wymuszenia rozbójnicze.

Jak ustalili policjanci i prokurator prowadzący, zatrzymani pracowali w klubach tanecznych w Poznaniu. Tam też bili klientów. Ich ofiarami padali zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sprawcy dusili je, kopali i bili.  Z uwagi na brutalność czynów, czyny zakwalifikowano jako występki o charakterze chuligańskim.

17 listopada poznańskie CBŚP przy wparciu funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy, BOA KGP i grupy realizacyjnej KMP Poznań zatrzymali  8 osób, należących do grupy. Zatrzymania miały bardzo dynamiczny charakter, policjanci wiedzieli bowiem, że mężczyźni mają niebezpieczne narzędzia, a także większość z nich trenowała sztuki walki. Każde zatrzymanie odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

U podejrzanych policjanci ujawnili broń, noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową. Oprócz tego narkotyki.

Prokuratura Okręgowa wobec 7 osób wystąpiła do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd zastosował areszt na 3 miesiące wobec nich. Wobec jednej osoby prokuratura zastosowała dozór policji.  

Śledczy nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności różnych zdarzeń, do jakich doszło w poznańskich klubach. W związku z tym publikujemy nagarnie z monitoringu dotyczące brutalnego pobicia w klubie Czekolada w Poznaniu. Jednocześnie prosimy wszystkich świadków tego zdarzenia i im podobnych o zgłaszanie się do poznańskiego Zarządu CBŚP. Z policjantami można skontaktować się telefoniczne pod nr 61 84 154 50.

(CBŚP / ms)

Film Wymuszenia rozbójnicze, pobicia i przestępczość narkotykowa – zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP w Poznaniu

Pobierz plik Wymuszenia rozbójnicze, pobicia i przestępczość narkotykowa – zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP w Poznaniu (format mp4 - rozmiar 14.02 MB)

Film Nagranie z klubu

Pobierz plik Nagranie z klubu (format mp4 - rozmiar 13.57 MB)

Powrót na górę strony