Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do czterech aut

Data publikacji 14.01.2008

Policjanci z Wilanowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do czterech samochodów. Artur G. i Marcin K. wpadli w trakcie "roboty" na Katalońskiej. Obaj, z ponad trzema promilami alkoholu we krwi, trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około godziny 02:15. Policjanci z Wilanowa patrolujący rejon osiedla Stegny otrzymali informację, że na jednym z niestrzeżonych parkingów przy Katalońskiej dwóch mężczyzn wybijało szyby, w zaparkowanych autach. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zauważyli podejrzanych. Jeden z nich nie zdając sobie sprawy z tego, że jest obserwowany, spokojnie plądrował wnętrze opla. W "robocie" przeszkodził mu dopiero policjant.

Drugi z mężczyzn na widok radiowozu próbował uciekać, jednak jego wysiłki nie zdały się na wiele. Po chwili obaj z kajdankami na rękach siedzieli w radiowozie. Jak ustalili policjanci, mężczyźni włamali się, aż do czterech pojazdów. Wszystkie skradzione przedmioty oraz narzędzia, którymi się posługiwali zostały zabezpieczone.

36-letni Artur G. i 37-letni Marcin K. zostali zatrzymani. Mężczyźni trafili na komisariat przy Okrężnej, gdzie poddano ich badaniu na zawartość alkoholu. Obaj mieli  ponad trzy promile w organizmie. Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie. Teraz policjanci dokładnie będą sprawdzać, czy nie mają oni na swoim koncie więcej włamań. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony