Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skandaliczne zachowania kierowców uwiecznione na filmach

Data publikacji 21.11.2016

Skrzynka mailowa „STOP AGRESJI DROGOWEJ” w kujawsko-pomorskiem działa od marca 2014 roku. Od czasu jej uruchomienia do policjantów wpłynęło niemalże 900 filmów rejestrujących agresywne, niezgodne z prawem, czy wręcz skandaliczne zachowania kierowców. Zdecydowana większość spraw kończy się ukaraniem kierowców za wykroczenia, które popełnili.

Tylko w tym roku na skrzynkę mailową „STOP AGRESJI DROGOWEJ” prowadzoną przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wpłynęło ponad 280 filmów rejestrujących agresywne i niezgodne z prawem zachowania na drodze. Prawie 60% tych spraw zostało już zakończonych ukaraniem kierowcy mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Policjanci stosowali także pouczenia.

Na filmach prezentowanych poniżej kierowcy osobowych aut są sprawcami szczególnie nagannego zachowania na drodze, jakim jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy też nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który już znajduje się na przejściu. 

Kolejny raz apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na utratę zdrowia czy nawet życia podczas wypadku drogowego.

 

 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony