Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył obywatela Tunezji - został zatrzymany

Data publikacji 21.11.2016

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 32-letniemu mieszkańcowi Szczytna, który groził pobiciem i znieważył obywatela Tunezji. Policjanci zatrzymali 32-latka. Na wniosek szczycieńskich funkcjonariuszy, prokurator rejonowy zastosował wobec mieszkańca Szczytna dozór policyjny.

W minioną sobotę (19.11.2016) rano oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został telefonicznie powiadomiony o awanturze w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zastali tam awanturującego się nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało 32-latek wyzywał słowami wulgarnymi i groził pobiciem będącemu tam 29-letniemu mieszkańcowi Tunezji.

Policjanci zatrzymali agresywnego 32-latka.Jak się okazało powodem takiego zachowania mężczyzny była przynależność narodowa 29-latka.

Wczoraj (20.11.0216) funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzuty stosowania groźby bezprawnej wobec męzczyzny, w związku z jego przynależnością narodową i rasową. 32-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Na wniosek szczycieńskich policjantów prokurator rejonowy zastosował wobec niego dozór policyjny.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony